Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality z okolí

Pozvánka na mezinárodní konferenci v Senátu PČR 23.4.2024

13.3.2024:
Vážení přátelé,
rádi bychom Vás informovali o mezinárodní komferenci i „S knížkou do života / Bookstart: přínos pro rodinu, komunitu a společnost", která se uskuteční v Senátu PČR v úterý 23. dubna 2024 od 10:00 hodin.
Pořadatelem je Senát PČR a Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR) po záštitou 1. místopředseda Senátu PČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc.

 

Chcete rozvíjet čtenářskou (pre)gramotnost dětí?
Chcete rozvíjet intelektuální a vzdělanostní potenciál obce?
Chcete podpořit kulturní a společenský život rodin s malými dětmi?
Chcete rodinám s dětmi poskytnout bezpečný prostor pro trávení společného času?


To a více Vám i Vaší komunitě může nabídnout projekt S knížkou do života / Bookstart.
Projekt navazuje, podporuje a rozvíjí prorodinnou politiku státu. Svými aktivitami propojuje komunitu, zlepšuje vztahy a komunikaci v rodinách a počítá i s rodinami se zdravotním znevýhodněním (včetně zrakového a sluchového).
V České republice je do projektu zapojeno již na 350 obcí prostřednictvím svých knihoven a podporuje ho několik krajů. Od počátku projektu v roce 2018 bylo osloveno 111 500 rodin s malými dětmi (0-6 let) a jejich počet neustále roste. Příznivé ohlasy na projekt mají jak zřizovatelé, tak i knihovny a široká veřejnost. 

Pokud máte o účast na konferenci zájem, prosíme o potvrzení Vaší účasti prostřednictvím formuláře co nejdříve. Je možné za sebe vyslat zástupce. Počet míst je omezen.

Konference bude tlumočena a streamována. Pro její sledování online nebude registrace vyžadována.

Vstup do Valdštejnského paláce, sídla Senátu PČR, bude umožněn od 9:00 hodin přes recepci C2. Bude možný pouze pro registrované účastníky. Při vstupu je nutné projít bezpečnostní kontrolou a prokázat se platným dokladem totožnosti (OP nebo pas).

Přílohy :

Článek vyšel : 13.3.2024, počet zobrazení : 81 (81 tento měsíc)