Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Zápis z Besedy s autorkou Petrou Martiškovou (Poznávej přírodu s dráčkem Smrčkem) 11.6.2024

19.6.2024:
Dne 6.června na ZŠ Kadaň, ul.Školní proběhla poučná beseda nazvaná Poznávej přírodu s dráčkem Smrčkem, určená pro žáky 2.A a 2.B.
Akci vedla oblíbená spisovatelka Petra Martišková, autorka knih pro děti, která se s dětmi podělila o svůj spisovatelský svět.

 

Děti se dozvěděly, jak vzniká kniha, jak se tvoří ilustrace a jak důležitá je fantazie při psaní příběhů. Hlavním tématem besedy byla kniha Velké dobrodružství malého dráčka, která děti provedla kouzelným světem lesa a jeho obyvatel. Spolu s dráčkem Smrčkem se děti vydaly na výlet, kde se seznámily s různými rostlinami a zvířaty. Děti se dozvěděly o rekordmanech v říši stromů a zvířat, o tom, jak dlouho roste šiška, co jsou letokruhy a kdy jsou vzhůru různá zvířata. Zjistily také, které rostliny v lese jsou jedovaté a na co si dát pozor.

Petra Martišková dokázala poutavým vyprávěním a zábavnými aktivitami vtáhnout děti do děje a vzbudit v nich zájem o poznávání přírody. Děti se s nadšením zapojily do povídání, kladly zvídavé otázky a s chutí plnily úkoly. 

Beseda s dráčkem Smrčkem byla pro malé školáky nejen zábavným, ale i poučným zážitkem. Děti si odnesly domů nejen nové znalosti o přírodě, ale i lásku ke knihám a čtení.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 19.6.2024, počet zobrazení : 170 (170 tento měsíc)