Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Zápis z Besedy se zábavnou únikovou hrou ke knize “Třída špionů” 24.4.2024

13.5.2024:
Dne 24.4.2024 se konaly v ZŠ na Podlesí, Kadaň od 8hod do 11:05 hod Besedy se zábavnou únikovou hrou ke knize “Třída špionů”.

Beseda od 8:00 do 9:30 hod

Dne 24. dubna se konala beseda s autorkou dětské literatury paní Petrou Martiškovou pro žáky 4.B  Kadaňské základní školy Na Podlesí.

Paní Martišková se v úvodní část besedy představila a pokračovala s prezentací své knižní tvorby, kde následně  věnovala téma procesu vzniku knihy a tvorbě ilustrací, žáci získali pohled do dílny autorky. Následně byl představen příběh knihy "Třída špionů" a dobrodružství spojené s putováním za tajemstvím strašidelného hradu. Žáci se seznámili s tajemnou historií některých českých hradů, jež vzbudila jejich zájem a fantazii.

Vrcholným bodem akce bylo autorské čtení vybrané pasáže z knihy, které žáky ponořilo do atmosféry příběhu a povzbudilo jejich čtenářskou vášeň.

Následně byla pro žáky připravena zábavná úniková hra s názvem "Zachraňte Hynka Zlobína ze Zlobína". V této hře se žáci stali hrdiny a museli osvobodit zakletého Hynka z hradu. Po úspěšném společném splnění úkolu byla odměnou sladká pochoutka od samotné paní spisovatelky.

Celá akce byla krásně stráveným časem, který propojil všechny účastníky a otevřel jim dveře do světa knih a jejich kouzla.

 

Beseda od 9:35 do 11:05 hod

Dne 24. dubna navštívila spisovatelka dětské literatury paní Petra Martišková i třídu 3.B Kadaňské Základní školy Na Podlesí s besedou ve  které se zaměřila na tvorbu knih a poutavé příběhy spojené s historií českých hradů.

Úvodní část besedy se paní Martišková s žáky podělila o fascinující pohled do procesu vzniku knihy a tvorby ilustrací. Žáci se dozvěděli, jaké jsou fáze tvorby knihy od nápadu a psaní textu až po ilustrování a vydání.

Dalším bodem besedy bylo vyprávění o knize a dobrodružstvích spojených s putováním Třídou špiónů. Paní spisovatelka žákům přiblížila tajemnou atmosféru strašidelných hradů v České republice a pověsti, které se kolem těchto míst vážou.

Jedním z vrcholů besedy bylo autorské čtení z knihy, které žáky naprosto pohltilo a vtáhlo je do světa příběhu.

Beseda vyvrcholila zábavnou únikovou hrou s názvem "Zachraňte Hynka Zlobína ze Zlobína", během které se žáci společně snažili osvobodit zakletého Hynka z hradu. Díky úspěšnému splnění úkolu obdrželi od paní spisovatelky sladkou odměnu.

Celá beseda byla pro žáky nejen poučná, ale také velmi zábavná a interaktivní. Ukázala jim magii světa knih a podnítila jejich zájem o čtení a literaturu.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 13.5.2024, počet zobrazení : 140 (140 tento měsíc)