Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality:

Zápis z PS předškolní vzdělávání 17.4.2023

2.5.2023:
Setkání pracovní skupiny předškolní vzdělávání se konalo 17 .4. 2023 od 15:30 hod v MŠ Čtyřlístek Kadaň, Klášterecká 1557



 

 

Program jednání

  1. Zahájení
  2. Projektová část – návrh priorit a cílů pro rozvoj předškolního vzdělávání
  3. Sdílení dobré praxe a zkušeností, Mgr. Olga Sladkovská- informace o průběhu kontroly ČŠI v MŠ
  4. Různé, diskuse

 

1) Vedoucí pracovní skupiny paní Erika Zelenková na začátku jednání pracovní skupiny  přivítala v MŠ Čtyřlístek  přítomné členy a nově přítomným představila projekt MAPu od začátku vzniku až po budoucí návaznost s MAP4 a předala informace jaký je záměr projektu a jaká pozitiva přináší jeho spolupráce s MŠ. Poté seznámila přítomné s programem jednání pracovní skupiny.

 Paní Zelenková předala slovo panu Zárybnickému,  který také přivítal všechny přítomné na třetím setkání pracovní skupiny a přešlo se k projednání projektové části. V rámci projektové části bylo nejprve připomenuto průběžné doplňování do sdílené tabulky pro tuto PS. Poté pan Zárybnický shrnul dosavadní aktivity PS i RT MAP a přednesl členkám PS návrhy priorit pro oblast předškolního vzdělávání. Po následné diskusi pak byla odsouhlasena výsledná verze priorit v následujícím znění: 

P1 - MŠ budou vybavené moderními informačními a komunikačními technologiemi a potřebnou konektivitou, včetně napojení na centrální databázi MŠMT, kraj, rodiče, matriku, jídelnu, základní školy a další vhodné subjekty či instituce. 

P2 - Pedagogové MŠ budou mít potřebné uživatelské znalosti práce s moderními informačními a komunikačními technologiemi, a znalosti jejich využití pro vzdělávání dětí a podporu a rozvoj jejich digitální pregramotnosti

 

P3 - MŠ budou v rámci DVPP, příp. jiných forem vzdělávání, vzdělávat své zaměstnance v co nejširším spektru specializační odbornosti (spec. pedagogiky, logopedie, psychologie apod.).

 

P4 - MŠ budou vzájemně, případně i se ZŠ,  sdílet své zkušenosti a dobré praxe na platformě MAP či jiných platformách. 

 

P5 - MŠ budou aktivně spolupracovat s rodiči, NNO, poradenskými zařízeními, ZŠ a dalšími vhodnými organizacemi za účelem vzájemné podpory při všestranném rozvoji a vzdělávání dětí. 

 

      Dále v rámci projektové části  informoval o nutnosti vytvoření akčního plánu pro roky 20-24-2025 a vyzval členy k zasílání podnětů a aktivit, které by tvořily obsah tohoto akčního plánu.

 

3) V rámci sdílení paní ředitelka Olga Sladkovská z MŠ Školní v Kadani informovala o proběhlé kontrole ČŠI v ”její” MŠ. Přítomným členkám předala užitečné informace a rady, jak taková kontrola probíhá a na co vše se zaměřuje. Jakožto bývalá inspektorka pak vše velmi erudovaně doplňovala vedoucí skupiny paní Zelenková. 

 

4)  Během jednání byly k bodu Různé diskutovány následující body:

- rozšířená jazyková výchova 

- hmotná odpovědnost personálu MŠ

- materiály pro předškolní vzdělávání vzniklé v projektu SYPO - odkaz zde:

https://www.projektsypo.cz/modely-systemu-profesni-podpory-a-metodicke-prirucky/prirucky-kabinet-predskolni-a-prvostupnove-vzdelavani.html


 

     Setkání skupiny bylo úspěšné a přineslo mnoho nových myšlenek pro rozvoj předškolního vzdělávání. Příští setkání pracovní skupiny proběhne po domluvě termínu se členy PS.

Zapsala: Anna Meniecová

 

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 2.5.2023, počet zobrazení : 140 (140 tento měsíc)