Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Zápisy z besed s autorkou Petrou Martiškovou (Léto v síti) 24.4.2024

13.5.2024:
Dne 24. dubna se uskutečnily besedy pro žáky 8.A a 8.B Kadaňské základní školy Na Podlesí s autorkou knihy "Léto v síti", paní Petrou Martiškovou. Téma besedy se zaměřovalo na problematiku nebezpečí na sociálních sítích.

 

Beseda začala fascinujícím úvodem, kde paní Martišková žáky provedla světem psaní a spisovatelských počátků. Podělila se o své zkušenosti s procesem tvorby knihy od prvotního nápadu až po samotné vydání, kde přitom žáky seznámila se zajímavostmi ze světa knih a nakladatelství.

Nikdo z přítomných nezůstal lhostejný ani při tématu vydání knih vlastním nákladem. Paní Martišková žákům  předvedla ukázky ze svých vlastních děl a zároveň  upozornila na různá nebezpečí, která mohou na internetu číhat, jako je kyberšikana či závislost na sociálních sítích.

Velkou část besedy tvořila prezentace s ukázkami, které názorně ilustrovaly, jak se lidé prezentují na sociálních sítích a jak ve skutečnosti vypadají. Žáci byli také povzbuzeni k zamyšlení nad vlastním chováním online prostřednictvím zábavných testů k tématu.

Celkově tato beseda poskytla žákům velmi poučný pohled do světa psaní, vydávání knih a aktuálních výzev, které mohou na internetu číhat. Díky této interaktivní besedě mohli žáci lépe porozumět důležitosti uvědomění si rizik a zodpovědného chování online.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 13.5.2024, počet zobrazení : 32 (32 tento měsíc)