Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Zápis z Beseda s autorkou Petrou Martiškovou Beseda ke knize Léto v síti 3.6.2024

11.6.2024:
Dne 3.června se uskutečnila beseda pro žáky 8.A a 8.B ZŠ Kadaň, Chomutovská 1683, beseda s autorkou knihy "Léto v síti", paní Petrou Martiškovou. Téma besedy bylo zaměřeno na problematiku nebezpečí na sociálních sítích.

 

Beseda začala fascinujícím úvodem, kde paní Martišková žáky provedla světem psaní a spisovatelských počátků. Podělila se o své zkušenosti s procesem tvorby knihy od prvotního nápadu až po samotné vydání, kde přitom žáky seznámila se zajímavostmi ze světa knih a nakladatelství.

Nikdo z přítomných nezůstal lhostejný ani při tématu vydání knih vlastním nákladem. Paní Martišková žákům  předvedla ukázky ze svých vlastních děl a zároveň  upozornila na různá nebezpečí, která mohou na internetu číhat, jako je kyberšikana či závislost na sociálních sítích.

Velkou část besedy tvořila prezentace s ukázkami, které názorně ukázali,  jak se lidé prezentují na sociálních sítích a jak ve skutečnosti vypadají. Žáci byli také povzbuzeni k zamyšlení nad vlastním chováním online prostřednictvím zábavných testů k tématu.

Celkově tato beseda poskytla žákům velmi poučný pohled do světa psaní, vydávání knih a aktuálních výzev, které mohou na internetu číhat. Díky této interaktivní besedě mohli žáci lépe porozumět důležitosti uvědomění si rizik a zodpovědného chování online.

Přílohy :

Článek vyšel : 11.6.2024, počet zobrazení : 112 (112 tento měsíc)