Rozvoj těchto kompetencí byl zprostředkován formou hravých aktivit, her a cvičení s využitím vlastního těla, didaktických pomůcek a moderních technologií - Optoma, iPady, PC a Ozoboti (dětská robotika).
Žáci ZŠ a MŠ (přizvaní hosté - přípravné ročníky MŠ a jejich rodiče) si hravou formou prošli školou, kde bylo připraveno osm stanovišť. Prakticky si zde ověřovali své znalosti a dovednosti v oblasti matematiky a informačních technologií. Žáci vyšších ročníků si krom matematických dovedností upevnili kompetence pracovní, sociální a komunikační.
Každá skupina žáků školy si pod vedením pedagogů připravila stanoviště:
sportovní (malý, velký, vzestupnost a sestupnost, párování - utváření dvojic)
Ozoboti a robotika (sestavení, programování a ovládání Ozobota)
práce s interaktivní tabulí - Optoma (počítání a přiřazování)
bludiště (žáci 9.ročníků naprogramovali bludiště, kterými děti z MŠ musely procházet)
fyziologická měření (měření pomocí měřidel fyzikálních veličin). Žáci si změřili výšku, rozpětí paží, délku chodidla, obvod hlavy a pasu, zjistili si svou hmotnost, měřili sílu, dechovou frekvenci, krevní tlak a tepovou frekvenci … všechny zjištěné údaje si společně zapsali do obrazu, který vznikl při obkreslení vlastní postavy. V rámci měření se naučili vyrobit “Nenewtonskou kapalinu”.
V rámci matematické pregramotnosti jsme se zaměřili na tvorbu jednoduchých her, které žáci školy sami vyrobili a které byly zaměřeny na číselné řady, barvy, tvary, počty, pravolevou orientaci a porovnávání. Cílem bylo zapojit starší žáky do výuky žáků mladších a zároveň si vyzkoušet výuku v tandemu. Učitelé pracovali v tandemu a žáci v týmech. Největším přínosem pro starší žáky bylo zaměření na komunikační dovednosti, což se podařilo.
Přínosem celé akce bylo nejen materiální vybavení pro školu, ale především smysluplnnost akce, která přivedla do školy rodiče a jejich děti, naučila žáky rozlišit a pochopit, jak důležitá je příprava s ohledem na možnosti jiných a v neposlední řadě společně strávit odpoledne “mimo školu ve škole”.